SZCZEPIENIA

 

 

1. Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty

Nasze biuro bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym – „Biuro podróży przyjazne zdrowiu turysty”. Mówimy naszym Klientom o chorobach tropikalnych i ich profilaktyce. Zostaliśmy za to nagrodzeni honorowym certyfikatem.

Każdorazowo proponujemy naszym Klientom dostęp do rzetelnych materiałów edukacyjnych na temat chorób tropikalnych i ich profilaktyki. Chcemy, żeby Klienci byli zdrowi podczas wyjazdów i zdrowi z nich wracali.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.szczepieniadlapodrozujacych.pl Stronę można oglądać na komputerze, jak również na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety, czy smartfony. Już teraz może Pan/i wejść na stronę poprzez kod QR, odczytywany przez urządzenie mobilne.

2. Choroby tropikalne

W egzotycznych rejonach świata występują inne drobnoustroje, niż w Europie. Mogą one powodować nie tylko zatrucie pokarmowe, ale też poważniejsze choroby.

Standardy medyczne i higieniczne panujące w kraju, do którego Pan/i jedzie mogą się różnić od panujących w Polsce. Warto zadbać o profilaktykę chorób tropikalnych. Informacje na ten temat dostępne są na stronie: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl

3. Szczepienia profilaktyczne

Aby uchronić się przed chorobami tropikalnymi oprócz ogólnego zachowania higieny, warto zadbać o szczepienia przed wyjazdem i odwiedzić placówkę medycyny podróży. Adresy najbliższych placówek znajdzie Pan/i na stronie www.szczepieniadlapodrozujacych.pl

Szczepienia to jeden z najlepszych sposobów profilaktyki chorób tropikalnych. Niektóre szczepienia działają nawet do końca życia. Opłaca się więc zainwestować w zdrowie swoje i bliskich. Szczepienia są bezpieczne. Przed zaszczepieniem się turysta konsultuje możliwość wykonania szczepienia z lekarzem medycyny podróży.

Przed wyjazdem do niektórych krajów istnieje konieczność zaszczepienia się. Są to tzw. szczepienia obowiązkowe. Istnieją też szczepienia zalecane, które warto rozważyć przed wyjazdem za granicę. Chronią one przed wieloma chorobami tropikalnymi.