REJSY Z POLSKIM PILOTEM

 REJSY WYCIECZKOWE Z POLSKIM PILOTEM-

zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą REJSÓW- TUTAJ

 

 

Rejsy wycieczkowe – Biuro Podróży z Wrocławia

 

Wszystkie liczące się na rynku biura podróży mają w swojej ofercie także rejsy statkiem wycieczkowym. Także Babilon Travel stara się sprostać różnorodnym potrzebom współczesnych turystów i dlatego wprowadziliśmy w życie rejsy wycieczkowe z polskim pilotem.

 

 

Na czym poleca rejs wycieczkowy?

 

Rejs statkiem wycieczkowym to rodzaj turystyki, z której w ostatnich latach korzysta coraz więcej polskich turystów. Dlaczego? Bez wątpienia jest to taki rodzaj podróży, dzięki któremu każdy może doskonale wypocząć a jednocześnie zwiedzić wiele ciekawych miejsc w ciągu zaledwie kilku – kilkunastu dni. Teraz rejsy wycieczkami po całym świecie są dostępne dla każdego, bez obaw o np. nieznajomość języka obcego czy możliwości dostania się do portu. Na wielu rejsach bowiem jest obecny polski pilot, a wyjazd czy wylot z Polski jest zorganizowany. Wszystkim osobom spragnionym podróżniczych wrażeń polecamy więc rejsy przygotowane przez biuro podróży Babilon Travel - zobacz.

 

Wśród najpopularniejszych rejsów wycieczkowych wymienić należy te pływające po: Morzu Śródziemnym, Karaibach, Fiordach Norweskich, wokół Australii i Nowej Zelandii oraz po Oceanie Indyjskim. W ofercie znajda Państwo rejsy trwające 3‒5 dni, ale także 1-, czy 2-tygodniowe. Polecamy również nietuzinkowy, kilkumiesięczny rejs dookoła świata. Jest to opcja dla podróżników-marzycieli, którzy pragną spełnić swoje najskrytsze pragnienia. Poniżej prezentujemy informacje praktyczne dla osób, które chciałyby popłynąć na rejs wycieczkowy.

 

Kiedy dokonać rezerwacji?

 

Zazwyczaj najkorzystniejsze ceny pojawiają się przy wprowadzeniu oferty do sprzedaży na kilka – kilkanaście miesięcy przed planowanym rozpoczęciem rejsu. Wówczas jest też największy wybór kabin i obowiązują zniżki za wczesne rezerwacje.

 

Dojazd do portu

 

Proponujemy dolot samolotem rejsowym (oferujemy m.in. wyloty z Wrocławia), a następnie transfer do portu, w którym rozpoczyna się rejs. Zawsze sprawdzamy możliwość dolotu z różnych lotnisk i wybieramy najkorzystniejszą dla Państwa propozycję, zarówno pod względem czasowym, jak i cenowym. Podczas rejsu z polskim pilotem proponujemy transport autokarem z wielu polskich miast. Zawsze jest możliwość dojazdu do portu własnym samochodem i wówczas pomożemy Państwu zarezerwować parking portowy.

 

Zaokrętowanie i wyokrętowanie

 

Zaokrętowanie rozpoczyna się na około 4 h przed wypłynięciem a kończy około 1 h przed rozpoczęciem rejsu. Załoga dostarcza Państwa bagaż do kabiny – w tym celu należy dokładnie i czytelnie wypełnić naklejkę bagażową. Procedura wyokrętowania zawarta jest w gazetce pokładowej, dostarczanej do kabiny na dzień przed zakończeniem rejsu.

 

Wybór kabiny

W momencie dokonywania rezerwacji mają Państwo możliwość wyboru kabiny zakwaterowania. Do wyboru są kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz suity. Wszystkie znajdują się ponad poziomem wody, a ich poszczególne kategorie różnią się usytuowaniem na statku. Są to kabiny 2-osobowe. Kabiny 1-, 3- i 4-osobowe oraz suity składające się z kilku pomieszczeń dostępne są na zamówienie.

 

Wyżywienie na statku

 

Cena każdego rejsu obejmuje pełne wyżywienie: śniadanie, lunch, podwieczorek, obiadokolację i przekąski o północy. Na wybranych rejsach dostępna jest opcja all inclusive, która obejmuje napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń.

 

Ubiór

 

Na wieczory sugerujemy mieć cieplejsze ubrania. Nakrycia głowy oraz okulary przeciwsłoneczne na pewno przydadzą się w ciągu dnia. Wieczorami w restauracjach mile widziane są stroje bardziej eleganckie, a na wydarzeniach galowych – stroje wieczorowe.

 

System opłat na statku

 

Obowiązuje bezgotówkowy system opłat, co oznacza, że otrzymują Państwo karty elektroniczne, które są zarówno Państwa kartami identyfikacyjnymi, jak i płatniczymi. Czasami również służą jako klucze do kabiny. Wpłata depozytu na kartę odbywa się 1. dnia, natomiast rozliczenie następuje ostatniego dnia w banku na statku – gotówką lub kartą kredytową.

 

Napiwki

 

Wręczane są tradycyjnie załodze statku. Rozdzielane są pomiędzy stewardem zajmującym się kabiną oraz kelnerami. Napiwki są automatycznie doliczane do rachunków. Czasem w kabinie przygotowane są koperty na napiwki.

 

 


Rejsy z polskim pilotem

 

Pilot towarzyszy Państwu podczas całej podróży – od momentu wyjazdu, podczas całego rejsu, wycieczek fakultatywnych do momentu powrotu do kraju. Podczas postoju statku w porcie, organizowane są wycieczki pozwalające zobaczyć najciekawsze zabytki i atrakcje portu – są to 3-4-godzinne lub całodzienne wycieczki pieszo-autokarowe. W naszej siedzibie stacjonarnej we Wrocławiu biuro podróży Babilon Travel oferuje listę wycieczek wraz z cenami – otrzymają Państwo niezbędne informacje w formie papierowej podczas dokonywania rezerwacji rejsu wycieczkowego.