OMAN

Wycieczki do Omanu – Biuro Podróży Babilon Travel

Oman to kraj orientalny, tajemniczy, gościnny i łączący tradycję z nowoczesnością - dzięki biuru podróży Babilon Travel we Wrocławiu możesz poznać go z wszystkich stron.

Szerokie białe plaże oraz ciepły błękitny ocean z pełną życia rafą koralową i strzelistymi palmami kokosowymi, przysporzyły Omanowi nazwę Karaibów Orientu. Jest to miejsce, gdzie pustynne krajobrazy kontrastują z zielonymi oazami, a wśród malowniczych wzgórz znajdują się plantacje bananowców, kokosów, granatów, brzoskwiń, orzechów włoskich i papai. Oryginalna architektura, arabska kultura i zapach kadzidła dobiegający z targów składają się charakterystyczny miejski krajobraz.

Rozwinięta linia brzegowa Omanu zapewnia wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych - nurkowania, żeglarstwa, czy kajakarstwa. Łagodnie opadające do oceanu plaże są idealne do błogiego lenistwa, czy długich spacerów, podczas których można zobaczyć wyłaniające się z tafli wody delfiny.

Warte zobaczenia zabytki to m.in. historyczne forty, sułtańskie pałace, meczety i minarety, wpisane na listę UNESCO zaginione miasto Ubar, starożytne miasto Sumhuram oraz dolina kadzidłowców Wadi Dawka. Niestrudzonym podróżnikom polecamy dodatkowo zwiedzenie domniemanego grobu Hioba na Górze Qara, stolicy kraju - Muscat, Wielkiego Meczetu Sultan Qaboos, czy Muzeum Krainy Kadzidła.

Salalah

Znajdujące się na południu, drugie co do wielkości miasto w Oman, słynie z pięknych plaż i wysokiej klasy hoteli. Salalah jest również stolicą prowincji Dhofar, znaną z produkcji kadzidła. W starożytności kadzidło było warte więcej niż złoto, a handel nim był jednym z najbardziej dochodowych interesów.

Kadzidło, czyli żywica drzew kadzidłowych, było palone podczas modlitwy oraz ceremonii religijnych, stosowano je także w celach leczniczych. Dla starożytnego Omanu kadzidło było tym, czym współcześnie dla kraju jest ropa naftowa, dlatego Dhofar był jednym z najlepiej prosperujących regionów na Półwyspie Arabskim.

W okolicach miasta, na południowym wybrzeżu Omanu monsuny znad Oceanu Indyjskiego zmieniają pustynne krajobrazy w bujne ogrody. Tam możesz zobaczyć obfite w wodospady strumienie, pełne zieleni doliny oraz gaje palmowe kontrastujące z górami i złotą pustynią.

Luksusowy wypoczynek w orientalnym stylu zapewniają znajdujące się tu ekskluzywne hotele z prywatnymi plażami. Turyści mają do dyspozycji niemal 3000 km piaszczystych plaż otoczonych skałami i górami, gdzie zachodnia linia brzegowa zmienia charakter na klifowy. Oprócz uprawiania sportów wodnych można wybrać się tam na wyprawę jeepami po pustyni lub spróbować cavingu - rekreacyjnej eksploracji jaskiń.

Wybierz się do Omanu wraz z nami - lista dostępnych ofert - TUTAJ.