ALBANIA

Wycieczki do Albanii – Biuro Podróży Babilon Travel

 

Szukasz idealnego miejsca na wakacje last minute? Babilon Travel zaprasza do Albanii - w ostatnim czasie jednego z najszybciej rozwijających się krajów turystycznych. Na powierzchni liczącej niecałe 29 tys. km² mieszczą się cztery różnorodne regiony nadmorskie, w tym dwa morskie wybrzeża, góry, jeziora oraz mnóstwo zabytków. Wyśmienita kuchnia, gościnni i sympatyczni mieszkańcy oraz korzystne ceny powodują, że kraj ten z każdym kolejnym rokiem zyskuje na atrakcyjności.

 

Rezerwując wakacje w Biurze Podróży Babilon Travel we Wrocławiu możesz zwiedzić rejony Albanii takie jak:

 

Durres

Durres to region położony nad Morzem Adriatyckim - jest jednym z najstarszych i jednocześnie drugim co do wielkości miastem w Albanii. Tam zobaczysz największy na Bałkanach amfiteatr z początku II wieku, pozostałości starożytnych murów miejskich wraz z zabytkową wenecką wieżą oraz Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej. Do Durres przyciągają również przepiękne, długie i piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza.

 

Golem

Tuż obok Durres mieści się niewielka, turystyczna miejscowość, którą polecamy szczególnie na spokojny wypoczynek. Atutem Golem jest piękna, szeroka i piaszczysta plaża oraz dużo zieleni. Wypoczywając w okolicach Durres i Golem warto skorzystać z wycieczek fakultatywnych, które niewątpliwie jeszcze bardziej uświetnią Państwa wyjazd. Proponujemy zobaczyć mieszczącą się w jednej z największych albańskich destylarni fabrykę brandy, zwiedzić zamek i piękne stare miasto w miejscowości Kruja, przespacerować się po Tiranie - stolicy Albanii, a także zobaczyć Berat - ,,miasto tysiąca okien’’, które zostało wpisane na listę UNESCO. Oprócz tego polecamy wyskoczyć na chwilę do sąsiedniej Macedonii, by napawać się niesamowitym widokiem Jeziora Ochrydzkiego.

 

Shëngjin

Shëngjin to bardzo szybko rozwijające się miasteczko. Warto wybrać się na wzgórze Rrenci, z którego można podziwiać przepiękną panoramę. Piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do morza sprawiają, że jest to miejscowość idealna dla rodzin z dziećmi. 

 

Sarranda

Sarranda położona nad Morzem Jońskim jest najpopularniejszym miastem na Riwierze Albańskiej To prawdziwa perła południowej Albanii, która zachwyca swoją unikalnością. Bardzo blisko stąd na grecką wyspę Korfu, której widok można podziwiać z oddali. Warto wybrać się też do pobliskiego miasta Butrinti, które jako kompleks archeologiczny, zostało wpisane na listę UNESCO. Plaże w tym regionie są wąskie i przeważnie żwirowe, co dodaje miastu uroku i dzikości.

 

Region Riwiery Albańskiej ma wiele do zaoferowania, w tym zwiedzanie Gjirokastra – miasta muzeum, które może pochwalić się bardzo urokliwą starówką oraz starożytną twierdzą. Z nami zobaczysz także zachwycające źródło Blue Eye, miasto Borsh oraz zamek Porto Palermo. A to tylko niektóre atrakcje.

 

Wybierz się do Albanii samolotem wraz z nami - lista dostępnych ofert -  TUTAJ.

 

Wybierz się do Albanii autokarem wraz z nami - lista dostępnych ofert -  TUTAJ.