HOLANDIA

Wycieczki do Holandii – Biuro Podróży Babilon Travel

Kraj słynący z tulipanów, wiatraków, rowerów i serów ma do zaoferowania wiele pięknych zabytków. Warto zobaczyć największy port w Europie znajdujący się w Rotterdamie, liberalny Amsterdam, nowoczesną stolicę – Hagę z siedzibą rodziny królewskiej, festiwal tulipanów w Keukenhof, skansen wiatraków Zaanse Schans i liczne Muzea sztuki.

Amsterdam – liberalne miasto zwane Wenecją Północy ze względu na kanały miejskie, których jest tu aż 160 ! Najważniejsze z nich pochodzą z XVII wieku i tworzą system Grachtengordel składający się z trzech głównych cieków(Cesarza, Panów i Książęcy).

Do głównych zabytków miasta należy Plac Dam – znajdujący się w centrum miasta plac z Pałacem Królewskim, gabinet figur woskowych Madame Tussaud, pochodzący z 1306 roku kościół Oude Kerk z  najstarszym w Europie drewnianym sklepieniem, a także liczne Muzea sztuki, takie jak: Muzeum Narodowe, Muzeum Van Gogha, czy Dom Rembrandta.

 

Liberalizm miasta możemy zaobserwować: udając się na Dzielnicę Czerwonych Latarni, w której penie lekkich obyczajów stoją w oknach wystawowych; korzystając z jednego z licznych coffee shopów słynących ze sprzedaży Marihuany i Haszyszu w celach rozrywkowych; a także odwiedzając Muzeum Haszyszu, czy Muzeum Seksu.

Wybierz się do Holandii samolotem wraz z nami - lista dostępnych ofert -  TUTAJ.

 

 

Wybierz się do Holandii autokarem wraz z nami - lista dostępnych ofert -  TUTAJ.